Kup: Lokomotiva preokretom do polufinala

Nakon Dinama i Hajduka, u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa plasirali su se i nogometaši Lokomotive koji su u četvrtak s 2:1 svladali Rudeš u Kranjčevićevoj ulici.

Iako je Rudeš poveo, Lokomotiva je uspjela do kraja okrenuti rezultat pogocima Lovre Majera iz jedanaesterca (40. minuta) i Luke Ivanušeca (65.).

Rudeš je dobro otvorio utakmicu. Na teškom terenu je opasno prijetio, a već u desetoj minuti Antonio Cristian Glauder pogodio je za 1:0. No, isti je igrač na kraju prvog dijela skrivio jedanaesterac kada su domaća kola krenula lagano nizbrdo.

U završnici Rudeš nije uspio izjednačiti i tako se došuljati do mogućih produžetaka.

Posljednju će četvrtfinalnu utakmicu Kupa Inter-Zaprešić i Rijeka u Zaprešiću odigrati 13. prosinca.

Četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa: Rudeš - Lokomotiva 1:2 (Cristian 10./Majer 40.-11m, Ivanušec 65.)