Kup: Prvi četvrtfinalisti su Inter-Zaprešić i Lokomotiva

Nogometaši zaprešićkog Intera i Lokomotive kao prvi su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Inter-Zaprešić je na domaćem terenu, u jedinom prvoligaškom obračunu u ovoj fazi Kupa, svladao Istru 1961 s 2:1. Ajayi je u 37. minuti postigao prvi gol na susretu i doveo Zaprešićane u vodstvo, no odgovor gostiju i njihovog najboljeg igrača Ramona Miereza bio je brz te je Argentinac izjednačio u 39. minuti.

No, Inter-Zaprešiću prolaz je osigurao Milan Ćulum pogotkom u 53. minuti i domaćin je do kraja sačuvao vodstvo i prolaz.

Lokomotiva je slavila na Stanovima protiv Zadra 3:1, iako je domaća momčad povela ranim golom Vlatka Blaževića u drugoj minuti. No, još do kraja poluvremena rezultat se okrenuo u korist Lokomotive.

Uzuni je u 22. minuti izjednačio, dok je u 45. Krstanović postigao pogodak za 2:1. Da se ne uđe u neizvjesnu završnicu pobrinuo se Datković koji je u 56. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Preostale se utakmice osmine finala igraju tijekom srijede, a na HNTV-u uživo i putem live streama možete pogledati čak tri utakmice: Zelina - Dinamo (od 14 sati), Šibenik - Hajduk (od 16 sati) te Varaždin - Rijeka (od 19 sati).

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Inter-Zaprešić - Istra 1961 2:1 (Ajayi 37., Ćulum 53./Mierez 39.), Zadar - Lokomotiva 1:3 (Blažević 2./Uzuni 22., Krstanović 45., Datković 56.)