Kup: Rijeka pobijedila Goricu i izborila četvrtfinale

U utorak je odigrana posljednja utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. U Velikoj Gorici je branitelj naslova Rijeka pobijedio drugoligaša Goricu s 3:0.

U prvom dijelu je domaćin bio ravnopravan suparnik te je nekoliko puta bilo opasno pred gostujućim vratarom Prskalom. No, u nastavku je Rijeka zaigrala daleko ozbiljnije i konkretnije te je Gorica sve teže držala takav ritam i odolijevala mu.

Domaćin je pao u 57. minuti kada je Domagoj Pavičić postigao prvi gol u susretu, a u posljednjih deset minuta uvjerljivu su pobjedu Rijeke potvrdili Mario Gavranović i Zoran Kvržić.

Poznati su tako i svi parovi četvrtfinala, a sastat će se: Dinamo - Istra 1961, Rudeš - Lokomotiva, Osijek - Hajduk i Inter-Zaprešić - Rijeka.

Utakmice su na rasporedu 29. i 30. studenoga.

Osmina finala Hrvatskog nogometnog kupa: Gorica - Rijeka 0:3 (Pavičić 57., Gavranović 81., Kvržić 84.)