Kup: Rijeka se kao posljednja plasirala u polufinale

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka je na Rujevici svladala zaprešićki Inter 2:1 i tako se u polufinalu pridružila Dinamu, Hajduku i Lokomotivi.

Ovaj se četvrtfinalni ogled trebao igrati u Zaprešiću, no zbog lošeg stanja tamošnjeg travnjaka utakmica je prebačena na Rujevicu gdje je, nominalno, domaćin bio Inter-Zaprešić.

I poveo je Inter-Zaprešić pogotkom Vlatka Blaževića u 30. minuti, ali kasniji tijek utakmice pokazao je da je taj gol samo "razljutio" Rijeku koja je već do 39. minute preokrenula rezultat. Sjajan je pogodak za 1:1 u 31. minuti postigao Jakov Puljić, nekadašnji igrač Inter-Zaprešića, kada je pod gredu smjestio loptu udarcem s vrha šesnaesterca.

U 39. minuti je, pak, Mario Gavranović glavom pogodio za 2:1, a u nastavku je Rijeka rutinski čuvala rezultat, iako je mogla i povećati prednost.

Na samom kraju igrač Inter-Zaprešića Mazalović isključen je zbog drugog žutog kartona.

Četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa: Inter-Zaprešić - Rijeka 1:2 (Blažević 30./Puljić 31., Gavranović 39.)