Kup: Šibenik na pragu senzacije, Hajduk u 119. minuti izborio prolaz

U "dalmatinskom derbiju", ogledu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, nogometaši Hajduka pobijedili su Šibenik na Šubićevcu s 2:1 nakon produžetaka.

Pogodak vrijedan četvrtfinala postigao je Stanko Jurić u 119. minuti, a Šibenik je, pak, bio sasvim blizu pobjede u osnovnih 90 minuta, budući da je vodio do 87. minute i to autogolom Mirka Ivanovskog još u 14. minuti.

Nakon donekle ravnopravnog prvog poluvremena, u nastavku je Hajduk jačao pritisak, a pogotovo nakon 59. minute kada je Pecolaj, igrač Šibenika, dobio drugi žuti karton.

Hajduk je propuštao prilike (Borja Lopez, Said...) i onda je Said u 87. minuti volejom, uz pomoć šibenske obrane, izjednačio na 1:1. U produžecima je Hajduk imao brojne prilike. Šibenik je spašavao njegov vratar Labrović i okvir vratiju, ali u samoj završnici Jurić je pronašao put do šibenske mreže i tako se Hajduk plasirao među osam najboljih u Kupu.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Šibenik - Hajduk 1:1, produžeci 1:2 (Ivanovski 14.-ag, Said 87., Jurić 119.), Varaždin - Rijeka (19 sati, uživo na HNTV-u)

Srijeda: Zelina - Dinamo 0:4 (Gavranović 45.+1, Petković 81., Kadzior 87., 89.), Krk - Osijek 1:5 (Brdar 45.+2-11m/Marić 5.-11m, Hajradinović 40., Dugandžić 42., 82., Pilj 61.), Marsonia - Slaven Belupo 0:1 (Bogojević 60.), Vinogradar - Jadran Ploče 4:2 (Šćrbec 14., Prijić 18., 59.-11m, Bjelanović 61./Primorac 42.-11m, Šutalo 86.-11m)

Utorak: Inter-Zaprešić - Istra 1961 2:1 (Ajayi 37., Ćulum 53./Mierez 39.), Zadar - Lokomotiva 1:3 (Blažević 2./Uzuni 22., Krstanović 45., Datković 56.)