Kup: Uvjerljivi Osijek i Dinamo, Slaven Belupo jedva protiv Marsonije

Nogometaši Dinama, Osijeka, Slaven Belupa i Vinogradara izborili su prolaz u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Branitelj naslova Dinamo svladao je četvrtoligaša Zelinu u gostima s 4:0, iako je do 81. minute bilo samo 1:0 (gol Gavranovića u nadoknadi prvog poluvremena). No, u zadnjih deset minuta domaća obrana potpuno je popustila, a golove su postizali Petković u 81. i dva puta Kadzior (87. i 89. minuta).

Osijek nije imao problema kod trećeligaša Krka gdje je slavio s 5:1. Dva je gola za Osijek upisao Marko Dugandžić, dok su po jedan dodali Marić, Hajradinović i Pilj. Jedini je strijelac za Krk bio Brdar iz jedanaesterca.

Vinogradar je u dvoboju trećeligaša bio bolji od Jadrana iz Ploča s 4:2. Već nakon 18 minuta igre bilo je 2:0 (strijelci Ščrbec u 14. i Prijić u 18.) i nakon toga je domaćin čuvao priličnu zalihu do samog kraja. Još je jedan gol za domaćina dao Prijić, jedan Bjelanović, dok su gosti do oba svoja gola došli udarcima s bijele točke (Primorac i Šutalo).

Slaven Belupo se mučio, ali je ipak s 1:0 slavio u Slavonskom Brodu protiv Marsonije. Strijelac gola vrijednog prolaska u četvrtfinale bio je veliki talent kluba iz Koprivnice Bruno Bogojević u 60. minuti.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Zelina - Dinamo 0:4 (Gavranović 45.+1, Petković 81., Kadzior 87., 89.), Krk - Osijek 1:5 (Brdar 45.+2-11m/Marić 5.-11m, Hajradinović 40., Dugandžić 42., 82., Pilj 61.), Marsonia - Slaven Belupo 0:1 (Bogojević 60.), Vinogradar - Jadran Ploče 4:2 (Šćrbec 14., Prijić 18., 59.-11m, Bjelanović 61./Primorac 42.-11m, Šutalo 86.-11m), Šibenik - Hajduk (16 sati, uživo na HNTV-u), Varaždin - Rijeka (19 sati, uživo na HNTV-u)

Utorak: Inter-Zaprešić - Istra 1961 2:1 (Ajayi 37., Ćulum 53./Mierez 39), Zadar - Lokomotiva 1:3 (Blažević 2./Uzuni 22., Krstanović 45., Datković 56.)