Kup: Žestoko na Šubićevcu, Hajduk slavio 1:0

Splitski Hajduk prošao je u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa, nakon pobjede 1:0 na Šubićevcu, u susjedskom „derbiju“ kod Šibenika.

Ključni detalj utakmice dogodio se u 30. minuti kada je domaći igrač Šare zbog opasnog i grubog starta dobio crveni karton, a iz slobodnog udarca Andre Fomitschow postigao je jedini gol u utakmici.

Izuzetno napeta, žestoka i nerijetko gruba utakmica bio je sudar ova dva dalmatinska kluba u kojem je crveni karton tijekom drugog poluvremena zaradio i domaći trener Borimir Perković.

Hajduk je bio bolji, dok se Šibenik trudio koliko je mogao, ali s obzirom da je sat vremena igrao s igračem manje na pravi način nije ni uspio zaprijetiti suparniku.

Osmina finala Hrvatskog nogometnog kupa: Šibenik - Hajduk 0:1 (Fomitschow 32.), Inter-Zaprešić - Sesvete 1:1, produžeci 2:1 (Mazalović 50., Andrić 116./Slišković 72.), Rudeš - Slaven Belupo 0:0, produžeci 2:0 (Turčin 107., Entrena 109.), Zagreb - Lokomotiva 0:1 (Majer 28.), Zadar - Osijek 0:4 (Bočkaj 17., Grezda 49., Lukić 55., Jambor 73.)

Utorak (31.10.): Novigrad - Dinamo (13:30 sati, uživo na HNTV-u)

Kasnije: Cibalia - Istra 1961 (7.11., uživo na HNTV-u), Gorica - Rijeka (14.11., uživo na HNTV-u)