Kvalifikacije, U-21: Češka u Karvini svladala Hrvatsku

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti doživjeli su prvi poraz u skupini 1 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

U Karvini je Češka bila bolja s 2:1 pa je tako sada na vrhu ljestvice Grčka sama sa 16 bodova. Hrvatska ima tri, a Češka šest manje, ali i utakmicu manje.

Hrvatska je ostavila bolji dojam u Karvini, imala je više prilika i dominirala je većim dijelom utakmice, no hrvatski napadači mnogo toga su propustili pred suparničkim vratima zbog čega su na kraju i kažnjeni porazom.

Češka je povela u 13. minuti kada je nakon kornera, Liška glavom, pogodio hrvatsku mrežu. Na vrlo sličan način uzvratio je Duje Ćaleta-Car koji je u 62. minuti izjednačio na 1:1. No, Česima je tri boda osigurao Filip Hašek pogotkom u 71. minuti za konačnih 2:1.

Idući ispit za izabranike Nenada Gračana je domaća utakmica protiv Moldavije (27. ožujka, Velika Gorica u 16:30 sati, uz izravan prijenos na HNTV-u).

Kvalifikacije za EP, U-21, skupina 1: Češka - Hrvatska 2:1 (Liška 13., Hašek 71./Ćaleta-Car 62.), Grčka - San Marino 4:0

Redoslijed: 1. Grčka 16 bodova (6 utakmica), 2. Hrvatska 13 (6), 3. Češka 10 (5), 4. Bjelorusija 7 (5), 5. Moldavija 3 (6), 6. San Marino 0 (6)