Kvalifikacije za EP, U-19: Hrvatska treća, ispala na putu prema EP

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti zauzela je tek treće mjesto u skupini 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo, čime se nije plasirala u nastavak kvalifikacija. Dalje idu prvoplasirana Danska i druga Latvija.

U posljednjem trećem kolu skupine 1 koja se održavala u Rovinju Danska je pobijedila Hrvatsku 5:2, dok je Latvija s 4:0 bila bolja od San Marina. Time su i Hrvatska i Latvija osvojile po četiri boda u tri utakmice, no Latvija (5-2) je imala bolju razliku pogodaka od Hrvatske (5-5).

Poulsen je postigao uvodna dva gola za 2:0 Danske protiv Hrvatske U-19, a unatoč tome što je Kulenović u 51. minuti dobio crveni karton, mladi Hrvati su u ekspresnom roku izjednačili golovima Duje Javorčića u 61. i Darija Špikića u 63. minuti.

Ipak, s igračem manje Hrvatska U-19 nije mogla održati potrebnih 2:2, već je do kraja primila čak tri pogotka (dva puta je strijelac bio Wind, a jednom Roerslev).

Kvalifikacije za EP, U-19 (skupina 1, 3. kolo): Hrvatska - Danska 2:5 (Javorčić 61., Špikić 63./Poulsen 10., 47., Wind 73.-11m, 90., Roerslev 79.), Latvija - San Marino 4:0

Redoslijed: 1. Danska 9, 2. Latvija 4, 3. Hrvatska 4, 4. San Marino 0