Kvalifikacije za HT Prvu ligu: Istra 1961 ostala prvoligaš!

U Hrvatski Telekom Prvoj ligi ostaje Istra 1961. Varaždin, aktualni drugoligaški doprvak, došao je milimetrima blizu povratka u prvoligaško društvo, no nije uspio.

U uzvratu je Varaždin na svom terenu pobijedio 1:0, ali bilo mu je to nedovoljno za prolaz jer je u prvom susretu u Puli istarska momčad slavila 3:1.

Varaždin je u uzvratu dominirao od početka do kraja. Stvorio je brojne prilike, imao je domaćin ukupno 15 udaraca, od toga ih je osam odlazilo u okvir vratiju, no na kraju je samo Domagoj Drožđek pogodio pulsku mrežu u 55. minuti.

Bilo je to premalo za Varaždince, a Istra 1961 posebno može slaviti svog vratara Ćorića koji je briljirao u pojedinim trenucima ogledima. Agresija Varaždina posebno se pojačala od 64. minute kada su Puljani ostali s igračem manje (drugi žuti karton Zgrablića).

Međutim, i uz igrača manje Istra 1961 je sačuvala taj jedan pogodak plusa i proslavila ostanak u HT Prvoj ligi.

Kvalifikacije za HT Prvu ligu (uzvratna utakmica): Varaždin - Istra 1961 1:0 (Drožđek 55.), Prva utakmica: 1:3