Kvalifikacije za HT Prvu ligu: Istri 1961 prednost 3:1 prije uzvrata

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Varaždin u Puli 3:1, u prvom kvalifikacijskom ogledu za popunu Hrvatski Telekom Prve lige.

Puljani su iskoristili domaći teren i pobijedili s dva gola razlike, no Varaždin je postigao jedan pogodak zbog kojeg se može nadati da će uspjeti u svom naumu tijekom uzvratnog domaćeg ogleda.

Do tog su gola gosti stigli vrlo brzo, u desetoj minuti, kada se prvi strijelac Druge lige Domagoj Drožđek dobro snašao u suparničkom šesnaestercu.

Šok primljenog pogotka držao je domaćina jedno vrijeme (Varaždinci su dva puta pogađali okvir vratiju), no s vremenom su se igrači Istre 1961 oslobađali grča i u uvodnom dijelu drugog poluvremena potpuno preokrenuli rezultat. Prvo je Golubar glavom postigao autogol u 55. minuti, dok je pulski kapetan Aljoša Vojnović poentirao u 64. minuti za 2:1.

Dvije minute prije kraja Istra 1961 je postigla novi gol. Strijelac za ipak velikih 3:1 bio je Goran Roce.

Uzvratna se utakmica igra u Varaždinu 2. lipnja, a Hrvatska nogometna televizija će uživo, kao i putem live streama prenositi i taj susret.

Kvalifikacije za HT Prvu ligu (prva utakmica): Istra 1961 - Varaždin 3:1 (Golubar 55.-ag, Vojnović 64., Roce 88./Drožđek 10.)