Kvalifikacije za SP: Šveđanke s 4:0 svladale Hrvatice

Hrvatske nogometašice gostovale su ovog četvrtka u Göteborgu gdje su protiv Švedske odigrale kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Šveđanke, vodeće na ljestvici skupine D, slavile su s 4:0 i tako su i dalje ostale savršene tijekom ovih kvalifikacija (pet pobjeda u isto toliko nastupa).

Hrvatice su se dobro držale tijekom prvog poluvremena u kojem su primile samo jedan gol (Blackstenius). No, u nastavku su Šveđanke svemu dodale još tri gola (Rubensson, Blackstenius i Folkesson) za na kraju uvjerljivih 4:0.

Kvalifikacije za SP za žene (skupina D): Švedska - Hrvatska 4:0 (Blackstenius 16., 67., Rubensson 63., Folkesson 90.)

Redoslijed: 1. Švedska 15 bodova (5 utakmica), 2. Danska 9 (4), 3. Ukrajina 7 (4), 4. Mađarska 4 (6), 5. Hrvatska 2 (7)