News

Malonogometni kup: Zasluženo slavlje za Split Tommy

U finalu Hrvatskog nogometnog kupa u malom nogometu, u Našicama, Split Tommy je zasluženo osvojio naslov pobjednika Kupa pobjedom protiv Vrgorca 3:2. Za Splićane je ovo treći osvojeni Kup trofej u posljednjih pet godina. Odnosno, deseti Kup u povijesti...

S obzirom na sve prikazano Split Tommy je trebao mnogo uvjerljivije pobijediti, a na kraju su Splićani čak i strahovali za pobjedu.

Brojne je prilike Split Tommy propustio u prvom poluvremenu, a gol je postigao tek Josip Suton u petoj minuti. U nastavku su prednost "podebljali" Đuraš (26.) i Fideršek (37.), ali je s dva brza gola u dvije minute Duško Martinac vratio Vrgorac u igru (smanjio na 2:3) i u posljednjoj minuti Vrgorac je čak mogao i do izjednačenja.

No, Split Tommy se uspio obraniti i zasluženo proslaviti osvajanje novog Kupa u svojoj povijesti.

Hrvatski nogometni kup u malom nogometu, finale: Split Tommy - Vrgorac 3:2 (Suton 5., Đuraš 26., Fideršek 37./Martinac 38., 39.)