Prva HMNL: Brođani iznenadili Futsal Dinamo, uvjerljivi Split i Square

U petak je započela nova sezona Prve HMNL i odmah na startu dogodio se iznenađujući rezultat.

Brod 035 je na gostovanju u Zagrebu osvojio bod protiv Futsal Dinama (3:3). Zanimljivo da su svi pogoci postignuti u prvom poluvremenu i da su gosti vodili u tri navrata. Jedini je dvostruki strijelac u susretu bio Kristian Čekol u redovima domaćina.

Split je s uvjerljivih 7:1 svladao Alumnus na domaćem parketu uz tri gola Ante Ćorluke i dva Antonija Sekulića.

Square je u Dubrovniku bio bolji od Vrgorca s 4:1 (dva pogotka Hrvoja Cvjetkovića), dok je novi prvoligaš Jesenje umalo iznenadio Osijek Kelme u gostima. Pobijedili su Osječani 5:4 golom Ivice Majića dvije minute prije kraja. Za goste je Renato Rumbak bio trostruki strijelac.

Prva HMNL, 1. kolo: Futsal Dinamo - Brod 035 3:3, Square - Vrgorac 4:1, Split - Alumnus Sesvete 7:1, Osijek Kelme - Jesenje 5:4

Subota (6.10): Uspinjača Gimka - Universitas Split

Kasnije: Novo Vrijeme - Crnica