Prva HMNL: U velikom derbiju Square pobijedio Novo Vrijeme Apfel

U 17. kolu Prve HMNL u Dubrovniku odigran je derbi ogled vodeće dvije momčadi na ljestvici. Drugoplasirani domaći Square svladao je Novo Vrijeme Apfel s 4:3 u odličnoj utakmici.

Golovima Musinova i Vukovića aktualni prvaci iz Makarske poveli su na ovom gostovanju 2:0. No, potom je s domaće strane uzvratio sjajni Dos Santos koji je postigao tri gola za 3:2.

Dramatična je bila završnica gdje je prvo u 36. minuti Bajrušović izjednačio na 3:3, no pobjedu je Squareu samo minutu kasnije osigurao Maro Đuraš golom za 4:3.

Vrgorac je rutinski pobijedio Brod 035 na domaćem parketu s 5:0. Po dva su gola postigli Toni Jelavić i Ante Kraljević.

Tvrdu su utakmicu odigrali Split i Uspinjača Gimka (1:0). Pobjednika je odlučio tek jedan pogodak, onaj Tonija Kirevskog u petoj minuti za slavlje Splićana.

Futsal Dinamo se mučio kod posljednjeg Osijek Kelmea. Ipak je pobijedio 4:3 zahvaljujući golovima Čekola, Penave, Grcića i autogolu Pandurevića.

U posljednjoj minuti susreta Universitas Split postigao je dva pogotka i na kraju slavio kod Jesenja 6:3. Ivan Tustonjić bio je dvostruki strijelac kod pobjedničke momčadi, dok je Denis Gamilec dao dva gola za Jesenje.

Prva HMNL, 17. kolo: Vrgorac - Brod 035 5:0, Jesenje - Universitas Split 3:6, Square - Novo Vrijeme Apfel 4:3, Osijek Kelme - Futsal Dinamo 3:4, Split - Uspinjača Gimka 1:0

Subota (2.3.): Alumnus - Crnica (19:30 sati)

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 43, 2. Square 38, 3. Vrgorac 31, 4. Futsal Dinamo 31, 5. Uspinjača Gimka 29, 6. Universitas 26, 7. Crnica 21 (-1), 8. Split 21, 9. Alumnus 15 (-1), 10. Brod 035 13, 11. Jesenje 7, 12. Osijek Kelme