Prva HMNL: Uspinjača Gimka opet bolja od Futsal Dinama

U subotu su odigrane još dvije utakmice 15. kola Prve HMNL, a pobjede su upisali Uspinjača Gimka i dubrovački Square.

U samo nekoliko dana Uspinjača Gimka je i drugi put svladala Futsal Dinamo. Nakon pobjede u Kupu, ovaj put Uspinjača Gimka slavila je s 2:1 u Prvenstvu.

Već u trećoj minuti domaćin je poveo 1:0 golom Silvija Totha. Takav je rezultat bio do šest minuta prije kraja kada je izjednačio Davor Kanjuh. No, Uspinjača Gimka vratila je vodstvo u 37. minuti kada je gol za pobjedu postigao David Mataja.

Square je na domaćem parketu s 3:0 bio bolji od splitskog Universitasa. Prvi je gol postigao Leonardo Dos Santos, a potom je s dva pogotka Blago Gašpar zaokružio domaću pobjedu.

Prva HMNL, 15. kolo: Square - Universitas Split 3:0, Uspinjača Gimka - Futsal Dinamo 2:1, Jesenje - Crnica 2:7, Osijek Kelme - Brod 035 0:3, Split - Novo Vrijeme Apfel 3:6

Nedjelja (17.2.): Vrgorac - Alumnus (19:30 sati)

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 40, 2. Square 32, 3. Vrgorac 27 (-1), 4. Uspinjača Gimka 26, 5. Futsal Dinamo 25, 6. Crnica 21, 7. Universitas Split 20, 8. Split 18, 9. Brod 035 13, 10. Alumnus 11 (-1), 11. Jesenje 7, 12. Osijek Kelme 5