SP: Hrvatska je u finalu, za svjetsku krunu protiv Francuske!

Hrvatski nogometaši u nedjelju (Moskva, 17 sati) će igrati u finalu Svjetskog prvenstva! Nakon produžetaka, Hrvatska je na Lužnjiki stadionu u polufinalu svladala Englesku 2:1 (nakon 90 minuta 1:1).

Premda je Engleska povela, Hrvatska je izjednačila u drugom poluvremenu (Perišić), a u 109. minuti gol vrijedan velikog finala postigao je Mario Mandžukić.

Slično kao i protiv Danske hrvatska reprezentacija šokirana je na samom početku susreta. Kieran Trippier sjajno je izveo slobodan udarac s 20-ak metara i Subašić je bio nemoćan. Engleska je povela 1:0.

Hrvatskoj je dosta dugo trebalo kako bi se oporavila od tog udarca. Točnije bi bilo reći da se nije oporavila sve do pred kraj prvog poluvremena kada je dva puta zaprijetio Ante Rebić. Prvi puta njegov udarac ukrotio je vratar Pickford, a drugi je puta Cole spasio engleska vrata u posljednji trenutak.

Najbolju je priliku u 45. minuti imao Rakitić, ali je bio spor u reakciji i nije iskoristio stalna vraćanja lopte prema Pickfordu.

Engleska je bila bliže vodstvu od 2:0: Kane je pogodio okvir vratiju, Lingard je imao odličnu priliku, ali je loše pucao s 10-ak metara.

Dosta je vremena prošlo i u nastavku za prve prave hrvatske prilike, a onda su došle minute Ivana Perišića. Prvo je u 65. zaprijetio, a onda je u 68. sjajno utrčao na ubacivanje Vrsaljka i majstorski poentirao za 1:1.

Samo četiri minute kasnije mogao je Perišić postići još jedan pogodak, ali se u svemu ispriječio okvir vratiju.

Hrvatska se definitivno silno podigla u igri i nametnula žestoki ritam nakon izjednačenja. Posebno je raspoložen i rastrčan bio Perišić, no Pickford je bio i na meti Mandžukića, Rebića, Brozovića...

Kao i svaka prethodna utakmica Hrvatske u nokaut fazi tako je i ova unutar 90 minuta završila 1:1. U produžecima je prvu šansu imala Engleska (udarac Stonesa na gol liniji zaustavio je Vrsaljko), a onda je jednom promašio Mandžukić, ali je i potom u 109. minuti lukavo i majstorski postigao pogodak za 2:1 i odlazak u najveću nogometnu utakmicu, finale Svjetskog prvenstva.

Prije 20 godina Hrvatska je igrala polufinale na SP-u protiv Francuske. Ove nedjelje nam slijedi veliko finale protiv istog suparnika.

Hrvatska je igrala u sastavu: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (od 94. Pivarić), Rakitić, Modrić (od 118. Badelj), Brozović, Rebić (od 101. Kramarić), Perišić, Mandžukić (od 115. Ćorluka).

SP, polufinale: Hrvatska - Engleska 1:1, 2:1 (Perišić 68., Mandžukić 109./Trippier 5.)