U ponedjeljak su hrvatske nogometašice odigrale posljednju domaću utakmicu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Nažalost, Hrvatice su doživjele i novi, četvrti domaći poraz. Ovom prilikom su u Zadru mađarske nogometašice slavile 3:1.

Utakmica je bila ravnopravna borba dvije ekipe koje se nalaze na posljednja dva mjesta ljestvice skupine D. Hrvatice su, primjerice, u prvom poluvremenu nekoliko puta same izlazile pred suparničku vrataricu, ali završne egzekucije nije bilo. Najbolju je priliku imala Maja Joščak u 41. minuti kada je pogodila okvir vratiju.

Nekoliko minuta kasnije Mađarska je povela (pogodak Fanni Vago), a dodatno su Mađarice povećale prednost u 72. minuti (Jakabfi za 2:0) i 84. (ponovno Vago, ovaj put za 3:0).

Na samom kraju, u 94. minuti, Sandra Žigić je postigla barem počasni pogodak za hrvatsku reprezentaciju.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, skupina D: Hrvatska - Mađarska 1:3 (Žigić 90.+4/Vago 44., 84., Jakabfi 72.), Danska - Ukrajina 1:0

Redoslijed: 1. Švedska 12 bodova (4 utakmice), 2. Danska 9 (4), 3. Ukrajina 7 (4), 4. Mađarska 4 (6), 5. Hrvatska 2 (6)