U sedmom kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Europsko prvenstvo Hrvatska U-21 je upisala petu pobjedu. U Velikoj Gorici Hrvatska U-21 bila je bolja od vršnjaka iz Moldavije s 4:0.

Mladi Hrvati suparnika su slomili na kraju prvog i pogotovo na startu drugog poluvremena. U 35. minuti Nikola Vlašić je efektnim trzajem glavom pogodio za 1:0, a početkom nastavka mladi su Hrvati s dva gola osigurali i tri boda.

Prvo je Marin Jakoliš lijepo prebacio moldavskog vratara za 2:0 u 47. minuti, a u 49. je Vlašić drugi put pogodio za 3:0. Posljednji je gol na utakmici zabio Fran Karačić.

Hrvatska je tako zadržala korak s vodećom Grčkom (koja je s 3:0 svladala Češku), a treba naglasiti i očito težu ozljedu koju je na početku velikogoričkog susreta zadobio Nikola Moro.

U-21 kvalifikacije za EP, skupina 1: Hrvatska - Moldavija 4:0 (Vlašić 35., 49., Jakoliš 47., Karačić 74.), Grčka - Češka 3:0

Redoslijed: 1. Grčka 19 bodova (7 utakmica), 2. Hrvatska 16 (7), 3. Bjelorusija 10 (6), 4. Češka 10 (6), 5. Moldavija 3 (7), 6. San Marino 0 (7)